همایش و جمع بندی کنکور

تاثیر معدل در کنکور 99 چقدر است

null
با آخرین تغییرات نظام آموزشی و تاثیر معدل درکنکور 99 همراه ما باشید

آخرین تغییرات تاثیر معدل در کنکور 99

کنکور 99، دومین سالیست که دانش آموزان نظام قدیم به همراه دانش آموزان نظام جدید به رقابت در آزمون کنکور می‌پردازند. برای بسیاری از دانش آموزان جای سوال است که تاثیر معدل در کنکور 99 چند درصد است. برای داوطلبان نظام قدیم این تاثیر چگونه محاسبه می‌شود و آخرین تغییرات تاثیر کنکور برای داوطلبان کنکور نظام جدید به چه صورتی است. ما در ادامه قصد داریم به بررسی تاثیر معدل در کنکور 99 بپردازیم.

محصولات آموزشی استاد احمدی

آموزش های استاد حسین احمدی

میزان تاثیر معدل برای داوطلبان کنکور نظام قدیم

سازمان سنجش در اطلاعیه ای در تاریخ 1398/08/6​ میزان تاثیر معدل در کنکور 99 را اعلام کرد که مطابق این اطلاعیه میزان تاثیر سوابق تحصیلی برای دیپلمه های نظام قدیم كه ديپلم خود را از سال 1384 الی 1397 در یکی از رشته های رياضی و فيزيک ، علوم تجربی ، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که امتحانات يک يا چند درس آن ها به صورت نهايی ، سراسری و کشوری برگزار شده است اخذ نموده اند ، حداكثر 25 درصد با تاثیر مثبت اعمال می شود .

همچنین میزان تاثیر سوابق مدرک پيش‌ دانشگاهی رياضی و فيزيک ، علوم تجربی ، علوم انسانی ، علوم و معارف اسلامی و هنر كه مدرک دوره پيش‌ دانشگاهی خود را از سال تحصيلی 91 به بعد اخذ نموده اند و امتحانات يک يا چند درس آن ها به صورت نهايی ، سراسری و کشوری برگزار شده است ، میزان سوابق تحصيلی موجود دوره پيش ‌دانشگاهی ( پايه دوازدهم – سال آخر آموزش متوسطه نظام قديم ) به ميزان حداكثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصيلی موجود داوطلب و به صورت تأثير مثبت در نمره‌ كل نهايی آنان لحاظ می شود .

آموزش های جامع انتشارات گیلنا

میزان تاثیر معدل برای داوطلبان کنکور نظام جدید

آن دسته از داوطلبان نظام جدید ( 3-3-6 ) ، متقاضی کنکور سراسری ۹۹ ، که دیپلم خود را در یکی از رشته های رياضی و فيزيک ، علوم تجربی ، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی دریافت کرده اند و امتحانات دروس پايه دوازدهم آن­ ها به صورت نهایی ، سراسری و كشوری برگزار شده­ است ، سوابق تحصيلی موجود ديپلم ( پايه دوازدهم – سال سوم آموزش متوسطه نظام جديد 3-3-6 ) آن ها به ميزان حداكثر 30 درصد به نسبت سوابق تحصيلی موجود داوطلب و به صورت تأثير مثبت در نمره‌ كل نهايی آنان لحاظ می شود .

تاثیر معدل برای داوطلبان کنکور رشته های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش

در نظر داشته باشید داوطلبان دارای دیپلم رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش شامل اعمال سوابق تحصیلی در کنکور 99 نمی باشند این دانش آموزان در صورت تمایل به اعمال سوابق تحصیلی می بایست در امتحان نهایی گروه آزمایشی که متقاضی آن هستند شرکت کنند .

اگر فردی مدرک دیپلم خود را قبل از سال 1384 گرفته باشد دیگر شامل قانون تاثیر معدل در کنکور ۹۹ نیست . این موضوع به این معنی است که معدل وی هیچ تاثیری در رتبه و تراز متقاضی نخواهد داشت و تراز و رتبه ای که در کارنامه خود مشاهده می کند ، همان ترازی است که از پاسخ دهی به سوالات عمومی و اختصاصی در کنکور داده است .

شما برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی کنکور می‌توانید با مشاوران گیلنا مارکت تماس بگیرید.

به جای رفتن به کلاس خصوصی ، کلاس خصوصی را به خانه بیاورید

مشاوره و برنامه ریزی ☎ 1431 048 0912مشاوره و برنامه ریزی ☎ 02144288568

گیلنا مارکت تا آخرین لحظه کنکور، همراه شماست تا با کاربری ترین راهنمایی و مشاوره ها بهترین سرنوشت را برای شما رقم بزند

جهت مشاوره حضوری و دریافت برنامه ریزی اختصاصی کلیک کنید

مشاوره حضوری و دریافت برنامه ریزی