همایش و جمع بندی کنکور

روش صحیح تست زدن در کنکور 99

null
راز موفقیت شما در کنکور در دستان ماست، کافیست با ما همراه باشید و روش صحیح تست زدن در کنکور 99 را یاد بگیرید

موفقیت پیش روی شماست، کافیست روش صحیح تست زدن در کنکور 99 را بلد باشید

اگر شما هم از آن دسته داوطلبان کنکور باشید که در آزمون‌های آزمایشی شرکت کرده‌اید، حتما با این مشکل رو به رو شده‌اید که نتوانید به سوالات تستی پاسخ صحیح بدهید. بسیاری از داوطلبان کنکور که حتی جز نفرات برتر مدرسه هستند و معدل خوبی هم دارند، در زمان پاسخگویی به سوالات تستی با مشکل مواجه می‌شوند. این داوطلبان عزیز، متاسفانه قلق‌های تست زنی را آموزش ندیده‌اند و نمی‌توانند در زمان لازم به سوالات پاسخ دهند. بعد از گذشت چند دقیقه از زمان کنکور، همچنین عدم توانایی در مدیریت زمان، رفته رفته استرس بر آن‌ها غلبه می‌کند و نمی‌توانند تمرکز خود را حفظ کنند و متاسفانه به نتیجه دلخواه که شایسته توانایی آنهاست و جواب تمام تلاشها و مطالعات این داوطلبان عزیز است، نمی‌رسند. ما در گیلنا مارکت قصد داریم در ادامه به معرفی چند روش صحیح تست زدن در کنکور 99 بپردازیم.

محصولات آموزشی استاد احمدی

آموزش های استاد حسین احمدی

روش صحیح تست زدن در کنکور 99 با تکنیک هدف گذاری چند تا از ده تا

یکی از روش‌های بسیار پر کاربرد در اصول تست زدن، تکنیک هدف گذاری چند تا از ده تا است. در این روش، داوطلب کنکور، قبل از آغاز آزمون هدف گذاری می‌کند که از یک مبحث به چند تست از ده تست می‌تواند پاسخ دهد. گاهی بنا به دلایلی، دانش آموز نتوانسته است تمامی مطالب کتب درسی را مطالعه کند و با اطلاعات 100 درصد کامل وارد جلسه کنکور نشده‌است. در این زمان اقدام به استفاده از تکنیک هدف گذاری چند تا از ده تا می‌کند.با توجه به وضعیت درسی و نمره ترازتان و رسیدن به نتیجه مورد انتظار خود هدف گذاری کنید که در هر درس به چند سوال می خواهید  پاسخ دهید . بدین ترتیب دیگر نگران جواب ندادن به همه سوالات نیستید.

آموزش های جامع انتشارات گیلنا

مدیریت زمان در کنکور با استفاده از روش تست زدن ضربدر و منها

تکنیک ضربدر و منها، یک روش صحیح تست زدن در کنکور 99 است که باید از آن استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را کسب کنید. دقت داشته باشید از این روش‌های تست زنی حتما در در آزمون‌های آزمایشی استفاده کنید تا سر جلسه کنکور، با کمترین اشتباه و بی دقتی بتوانید این تکنیک‌های کاربردی را به کار ببرید. در این روش در کنار سوالاتی که بلد نیستید علامت منها بگذارید تا دیگر وقت خود را روی این سوالات نگذارید و در کنار  سوالات دشوار و وقت گیر  و یا سولال های که برای پاسخ بین دو گزینه ها شک دارید علامت ضربدر بگذارید. اینگونه  در وقت اضافی میدانید باید سراغ کدام سوال ها بروید.

کاهش استرس در کنکور با استفاده از روش تست زنی زمان های نقضانی

تکنیک زمان های نقضانی، یک روش صحیح تست زدن در کنکور 99 است که به معرفی آن خواهیم پرداخت. به ساعت خود نگاه می‌کنید و عقربه‌های ساعت را می‌بینید که بیش از هر زمان دیگری برای رسیدن عجله دارند. استرس کمبود وقت و در نتیجه از دست دادن تمرکز و نرسیدن به نتیجه دلخواه و گاهی پرپر شدن آرزوی نشستن بر روی صندلی دانشگاه و رشته مورد علاقه شما. اما کافیست از روش تست زنی زمان های نقضانی بهره ببرید تا با به طرز چشمگیری، از استرس شما کاسته شود.در این روش، کافیست برای هر درس بخشی از زمان خود را ذخیره کنید تا در پایان سوالات برای پاسخ به سوال هایی که شک داشته اید یا وقت گیر هستند ، زمان داشته باشید.

ارزش گذاری یکسان برای تمام تست ها و در نتیجه کسب درصد بالاتر

روش صحیح تست زدن در کنکور 99 با ارزش گذازی یکسان برای تمام تست ها. به یا داشته باشید همه ی تست های یه درس ارزش برابر دارن . پس چرا می خوای تست های سخت رو حل کنی؟ بعد کنکور کسی بهت نمی گه :آفرین تست های سخت رو حل کردی! تعداد تست درست شمرده میشه.

پس آدم عاقل تست های راحت تر رو حل می کنه. هم اعتماد به نفس می گیره ، همه ذهنش خسته نمیشه. هم درصدش میره بالاتر. اگه تست رو بلد نبودی حل کنی ، فدای سرت! یه عالمه دانش آموز دیگه هم نمی تونن حل کنن. یادت باشه ، اگه یه آزمون استاندارد باشه : ۴۰ درصد سوالها ساده ، ۴۰ درصد سوالها متوسط ، ۲۰ درصد سوالها سخته! پس با یک برنامه ریزی صحیح به راحتی می‌توانید چهل درصد سوالات را به راحتی پاسخ دهید و در زمان باقی مانده، درصد خود را افزایش دهید.

تکنیک دو خودکار، راهی برای افزایش سرعت عمل و همچنین کاهش اشتباهات فردی

با اجرای این تکنیک می‌توانید هم میزان دانش خود را بررسی کنید و هم سرعت عمل خود را افزایش داده و تنظیم وقت را بیاموزید.

سؤال‌ها را یک بار در زمان تعیین‌شده با خودکار آبی پاسخ دهید.

پس از پایان زمان مقرر، خودکار خود را عوض کنید.

هنگامی که خودکار را به دست گرفتید سؤالاتی را که سریعاً پاسخ داده بودید یک بار دیگر با دقت مطالعه کنید. قبل از تصحیح پاسخ‌نامه‌‌ می‌توانید بعضی از اشتباهات‌تان را خودتان پیدا کنید. منظور اشتباهاتی است که در اثر بی‌دقتی، عجله، اشتباه در محاسبه، جابه‌جا زدن گزینه‌ها و موارد دیگر اتفاق می‌افتد.

اگر خودتان بتوانید اشتباهات خود را بیابید تجربه‌ای پیدا خواهید کرد که در کنکور اصلی دچار چنین اشتباهاتی نشوید.

هر داوطلب ویژگی‌های خود و اشتباهات مخصوص خود را دارد. باید اشتباهات خودتان را کشف کنید و در کنکور، آن‌ها را تکرار نکنید و کم‌تر نمره‌ی منفی بگیرید.

ضمناً هنگامی که خودکار قرمز در دست‌تان است یک بار دیگر سؤال‌هایی را که در ابتدا به آن‌ها پاسخ نداده بودید مطالعه کنید. شاید این بار که عجله ندارید بتوانید به چند سؤال پاسخ دهید.

روش تست زدن با دو خودکار را حتماً در منزل تمرین کنید.

استفاده از پکیج تست زنی کنکور آسان است، راهی مطمئن برای موفقیت در کنکور

موسسه کنکور آسان است، انتشارات گیلنا با استفاده از مدرسین و مشاوران برتر کنکور در سال‌های گذشته، تبدیل به یک معلم خصوصی شده است که همیشه همراه شما عزیزان است. اگر در روش های تست زنی مشکل دارید و یا با مفاهیم دروس آشنا نیستید همین حالا می‌توانید از گیلنا مارکت پکیج تست زنی تمام دروس را سفارش دهید و از مشاوره و برنامه ریزی رایگان ما تا روز کنکور بهره مند شوید.

به جای رفتن به کلاس خصوصی ، کلاس خصوصی را به خانه بیاورید

مشاوره و برنامه ریزی ☎ 1431 048 0912مشاوره و برنامه ریزی ☎ 02144288568

گیلنا مارکت تا آخرین لحظه کنکور، همراه شماست تا با کاربری ترین راهنمایی و مشاوره ها بهترین سرنوشت را برای شما رقم بزند

جهت مشاوره حضوری و دریافت برنامه ریزی اختصاصی کلیک کنید

مشاوره حضوری و دریافت برنامه ریزی