راز موفقیت رتبه های برتر کنکور در چیست؟

سوالی که ذهن داوطلبان کنکور و حتی خانواده ها را درگیر کرده است. واقعا راز موفقیت رتبه های برتر کنکور در چیست؟ رتبه های برتر کنکور برای موفقیت خود چه کارهایی انجام داده اند؟

استفاده از تجربیات رتبه های برتر کنکور می تواند شما را از بیراهه رفتن خارج کند. البته به یاد داشته باشید که هر کس با توجه به ویژگی های شخصیتی خاص خود باید برنامه ریزی و هدف گذاری کند. ما در ویکی کنکور قصد داریم شما را با راز موفقیت رتبه های برتر کنکور آشنا کنیم تا شما بتوانید با استفاده از آن ها و همچنین در نظر گرفتن اخلاقیات خودتون، مسیر موفقیت در کنکور را طی کنید تا در رشته شهر دلخواه خود نمره قبولی را کسب کنید.

رتبه برترهای کنکور به سوالاتی از قبیل؛ چگونه درس بخوانیم؟ چطور برنامه ریزی کنیم؟ چند ساعت در روز درس بخوانیم؟ چه فعالیت هایی داشته باشیم؟ پاسخ خواهند داد.

هدف گذاری برای موفقیت در کنکور

قبل از شروع هر کاری شما می بایست برای خودتون هدفی را مشخص کنید . کنکور و درس خواندن نیز از این قضیه مستثنی نیستند . شما باید بدانید که چه هدفی دارید . چه رشته ای را میخواهید در دانشگاه بخوانید . کدام دانشگاه برای ادامه تحصیل شما مناسب است . چه درصدهایی را می خواهید در آزمون کنکور کسب کنید .

اینها همگی اهدافی هستند که شما از قبل می بایست به آنها پاسخ دهید. پس؛ گام اول موفقیت در کنکور هدف گذاری است. همین الآن اهداف خود را مشخص کنید تا ما راه های دستیابی به آنها را برای شما بگوییم.

برنامه ریزی

همکلاسیم صبحا درس ادبیات می خونه همیشه هم نمرش بیست میشه . دوستم شیمی رو آخر شب میخونه و توو آزمون ها همیشه درصد بالایی رو میزنه .

اینها حرف های بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان کنکور است که می خواهند طبق برنامه ریزی دوستان و همکلاسی های خود عمل کنند . شما باید بدانید که بعد از مرحله هدف گذاری ، مرحله برنامه ریزی پیش روی شماست . برنامه ریزی که مختص به ویژگی های شخصیتی شما باشد . در هر برنامه ریزی مطالعاتی کنکور علاوه بر اینکه یک سری اصول همیشه می بایست رعایت شود ؛ می بایست انعطاف پذیر نیز باشد . انعطاف پذیری برنامه ریزی بدین معنیست که بر اساس خلقیات و روحیات شما باشد . شاید شما باید اول صبح دروس تخصصی را بخوانید و شاید هم در دسته ای باشید که دروس حفظی را اول صبح بهتر متوجه می شوید.پس در این مرحله شما نیاز است که خودتون را بشناسید و شرایطتون رو با مشاور مستقیمتون در میون بگذارید . مشاورین و متخصصین ویکی کنکور همیشه همراه شما خواهند بود .

ساعت مطالعه

تمامی رتبه برترهای کنکور ساعات مطالعه تقریبا شبیه به یکدیگر داشته اند. نفر پنجم رشته انسانی گفته 11 ساعت در روز درس می خواندم، رتبه سوم رشته تجربی در روزهای تعطیل تا 13 ساعت مطالعه داشته و همچنین رتبه 8 رشته ریاضی 10 الی 12 ساعت در روز درس می خوانده.

مطالعه کنکوری علاوه بر کمیت باید دارای کیفیت نیز باشد. هر روز سعی کنید نسبت به روز قبل زمان مطالعه خود را افزایش دهید. در هر روز ترکیبی از مطالعه دروس تخصصی و عمومی را داشته باشید. به یاد داشته باشید خوابیدن می تواند راز موفقیت شما باشد. در طول شبانه روز بین 6 تا 8 ساعت را برای خوابیدن در نظر بگیرید.

آزمون های آزمایشی

شرکت در آزمون های آزمایشی معتبر و استاندارد می تواند عیار شما را بسنجد. شرکت در آزمون های نقاط قوت و ضعف شما را آشکار می کند و شما می توانید برای تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف خود به فکر چاره باشید. اگر در درسی ضعیف هستید و بصورت خودخوان نمی توانید ضعف های خود را برطرف کنید حتما از بسته های کمک آموزشی استفاده کنید.

وب سایت ویکی کنکور می تواند بسته های آموزشی موسسه کنکور آسان است را در اختیار شما قرار دهد.

روش مطالعه

روش مطالعه هر درس را یاد بگیرید. دقت داشته باشید روش مطالعه درس شیمی با روش مطالعه ادبیات متفاوت است و روش مطالعه درس فیزیک با عربی تفاوت های خود را دارد. باید یاد بگیرید که چه درسی را به چه صورتی مطالعه کنید و تکنیک های تست زدن را استفاده کنید. سر جلسه کنکور برای پاسخ به هر تست کمتر از 1 دقیقه فرصت دارید. راز موفقیت شما در کنکور مطالعه، تکرار، تمرین، آزمون و تست زدن است.

 

سخن آخر

شما هم میتوانید جز رتبه برترهای کنکور باشید. از همین حالا شروع کنید. موفقیت در کنکور رازیست که برای شما حل شده است. خودتون رو بشناسید، برنامه ریزی کنید، مطالعه کنید و جز رتبه های برتر کنکور شوید.

گیلنا مارکت در تمامی این مراحل همراه شماست . شما با دیدن مقالات وب سایت گیلنا مارکت می توانید روش های مطالعه دروس مختلف را فرابگیرید و همچنین می توانید محصولات و بسته های آموزشی کنکور را تهیه نمایید.

 

 

Related Topics

کنکور | موفقیت در کنکور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *