برنامه ریزی 3 ماهه کنکور چیست؟ چطور می‌تنوان در 3 ماه کنکور را 100 درصد زد؟ در فاصله 90 روز تا کنکور می‌توان جز رتبه‌های برتر شد؟ سه ماه مانده به کنکور سراسری و حساس ترین روزهای سال در انتظار شماست که علی الخصوص دانش آموزان سال آخر مقطع دوم متوسطه اهمیت آن را خوب می دانند. حالا کسانی که از این روزها استفاده کردند و کسانی که بیخیال بودند، خاطر نشان می کنیم که زمان باقی مانده که حدود سه ماه است را غنیمت بشمرند و سه ماه مانده به کنکور را استفاده کنند زیرا خیلی ها با قدرت و اعتماد بنفس بالا توانسته اند در سه ماه مانده به کنکور معجزه کنند این مدت زمان طلایی را دست کم نگیرید.

برنامه ریزی برای سه ماه مانده به کنکور

آیا بنظرتان این سه ماه مانده به کنکور برای داوطلبانی که تلاش زیادی نکرده اند، نا امید کننده است؟ از نقطه نظر مشاوران کنکور نه تنها نا امید کننده نیست بلکه این سه ماه مانده به کنکور یک فرصت طلایی برای شکل گیری یک معجزه است. شروع برای کنکور از فروردین ؟ بله حتی می توان برای شروع کنکور از عید اقدام کرد. هر چیزی شدنی است . پس کسانی که نصف راه را رفته اند، در این نصفه دیگر، کار ساده تری دارند. این سه ماه مانده به کنکور نیز مانند ماه های قبل به سرعت خواهد گذشت پس با جدیت و مراقبت و مدیریت طبق برنامه ریزی سه ماهه برای کنکور ، اصولی به جلو بروید و خود را برای یک رکورد عالی و فراموش نشدنی آماده کنید.

تمرکز بر کنکور در پکیج جمع بندی 3 ماهه کنکور

در این سه ماه مانده به کنکور به دلیل وجود استرس و هیجان نزدیکی به کنکور، شما بشدت نیاز به تمرکز دارید و این تمرکز اصلی ترین شرط برای بهره برداری از سه ماه مانده به کنکور است. در صورتی که تمرکز لازم را نداشته باشید، استرس هم به سراغتان می آید و اجازه نمی دهد تا با اشتیاق و توجه کامل به مطالعه و مرور درس ها بپردازید. برای بهرمندی از برنامه سه ماهه کنکور رایگان با مشاوران برتر گیلنا مارکت در ارتباط باشید.

نگرانی و استرس را از خود دور کنید. نگرانی کنکور و هر آنچه غیر از درس و مطالعه هست را از ذهن خود بیرون کنید و فقط روی درس تمرکز نمایید. شور و اشتیاق درس خواندن و رسیدن به هدف را در خود پرورش دهید. تنها به این صورت است که هدفمند و پرتلاش در مسیر موفقیت می توانید حرکت نمایید.

ذهن و جسم سالم در برنامه 3 ماهه کنکور

یک داوطلب کنکور هم باید ذهن سالم و هم جسم سالمی داشته باشد. این ضرب المثل : عقل سالم در بدن سالم است ، نشانگر همین موضوع است. پس اگر تن سالمی نداشته باشید، از نظر ذهنی هم دچار مشکل می شوید. برای داشتن بدن سالم به شما پیشنهاد می کنیم در این سه ماه مانده به کنکور، روزی 20 دقیقه پیاده روی سریع و یا ورزش ملایم انجام  دهید. ورزش موجب کاهش اضطراب هم می شود و به آرامش ذهنتان کمک می کند. تغذیه هم تاثیر بسیار فراوان و غیرقابل انکاری در سلامت ذهن و جسم دارد. روزانه 8 لیوان آب باید مصرف نمایید. میوه و سبزی، شیر، پسته، گردو، کشمش و بادام روزانه مصرف شود. برای بهرمندی از مشاوره رایگان کنکور روی عبارت کلیک کنید.

مهندسی محیط 

مهندس محیط و برنامه ریزی صحیح در برنامه ریزی 3 ماهه کنکور را اصولی یاد بگیریم. شروع برای کنکور از فروردین و در این سه ماه مانده به کنکور یک سری کارها را باید حتما انجام دهید.

1- مشخص کردن فضای مطالعه

2- تنظیم نمودن ساعات خوابیدن و بیدار شدن مطابق با شبی که قرار است فردایش کنکور بدهید : یعنی در این سه ماه مانده به کنکور، زودتر از 12 بخوابید و صبح قبل از ساعت 7 بیدار شوید. اگر بدانید که این تکنیک در رفع اضطراب و رفع عدم تمرکز چقدر موثر است حتما به آن عمل خواهید کرد. این تکنیک موجب تنظیم شدن ساعت زیستی بدنتان تا روز کنکور می شود.

3- بیشتر سعی کنید بصورت تکی مطالعه نمایید زیرا گروهی مطالعه کردن بصورت همیشگی موجب می شود بنا به شرایط محیطی موجب از بین رفتن تمرکز شود. فقط زمانی که می خواهید نکات درسی را یاد بگیرید و به مشورت دوستان نیاز دارید بصورت گروهی مطالعه نمایید در غیر اینصورت یک محیط مناسب و عالی را برای مطالعه خود در خانه یا کتابخانه انتخاب نمایید.

فراموشی در 3 ماه مانده به کنکور

فراموش کردن دروس در این زمان که فقط سه ماه مانده به کنکور ، امری است که برای بسیاری از داوطلبان پیش می آید. به این موضوع توجه نمایید که اگر مطلبی را در گذشته بلد بودید و مسلط اما در حال حاضر فراموش کرده اید، به دلیل فراموش کردن آن مطلب نیست، بلکه ذهن شما آن مطلب را به قوت گذشته در دسترس ندارد که این اتفاق زمانی پیش می آید که بطور مثال : آن موضوع به اندازه کافی مرور نشده است، تغذیه مناسب نیست، خواب و استراحت کافی نیست و مواد دیگر. اگر تمام مواردی که ذکر شد را انجام دهید، دچار فراموشی نخواهید شد و کمتر نیاز پیدا می کنید که به عقب برگردید.

نکته : داوطلبان گرامی در این سه ماه باید با روش های مطالعه کنکور آشنا باشید و تکنیک های تست زنی کنکور و افزایش سرعت تست زنی کنکور را بدانید و مدیریت زمان در کنکور را تمرین نمایید. مشاوران موسسه کنکور اسان است با خدماتی چون : مشاوره تحصیلی آنلاین – مشاوره کنکور رایگان – مشاوره انتخاب رشته کنکور – مشاوره و برنامه ریزی کنکور در خدمت شماس هستند.

محصولات جمع بندی 3 ماهه کنکور

شما با مشاهده سایت فروشگاه گیلنا مارکت و یا تماس با شماره 09120481431 می‎توانید برای دریافت برنامه ریزی رایگان 3 ماه تا کنکور و همچنین مشاوره برای خرید محصولات جمع بندی کنکور اساتید انتشارات گیلنا, مهندس امیر مسعودی، مهندس عارف ربیعیان و استاد حسین احمدی و دیگر اساتید حرفه‌ای موسسه کنکور اسان است؛ اقدام کنید. ما اینجا هستیم تا تجربیات خود را با شما به اشتراک بگذاریم تا بهترین نتیجه را در کنکور کسب کنید. موفقیت شما هدف ما در گیلنا مارکت است.

Related Topics

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *