موفقیت در کنکور

برای رسیدن به موفقیت در کنکور و قبولی در رشته و دانشگاه مورد علاقمون باید چکار کنیم و  باید از کجا شروع کنیم؟

آیا از اهمیت مشاور تحصیلی و برنامه ریزی درسی برای موفقیت در کنکور اطلاع دارید؟ قبولی در کنکور سراسری و رشته و دانشگاه مورد علاقه ما همون قدری که سخت به نظر میرسه در عین حال میتونه خیلی ساده باشه. برای قبولی در کنکور باید یکسری از موارد و شرایط رو در کنار هم داشته باشیم. این چیزی نیست که برای امیدواری شما بخوایم بگیم. این واقعیتی هست که با رتبه برتر های گذشته هم که صحبت کنی همین رو به شما میگن. قبولی در کنکور فرمول و یا تکنیک منحصر به فردی نداره و چیزی نیست که فقط برای یک گروه خاص از جامعه باشه.

هر شخصی از هر سطح طبقاتی ای در این جامعه میتونه به جایگاه یک رتبه برتر در کنکور برسه، شرایطی که آرزوی میلیون ها جوون هست و همه دوست دارن که مزد زحمات چندین ساله خودشون رو به بهترین نحو ممکن به دست بیارن و این میتونه خیلی هیجان انگیز باشه.

شما برای موفقیت در کنکور سراسری به طور خلاصه به موارد زیر نیاز داری

 

برنامه ریزی استاندارد: برنامه ریزی اصلی ترین موردی هست که به ما  و فعالیت هایی که در طول روز انجام میدیم جهت میده و اجازه نمیده که به بیراهه بریم و بی مورد و الکی زمان و انرژی خودمون رو هدر بدیم. برنامه ریزی به ما آرامش و تمرکز صد در صدی میده و استرس و نگرانی رو بابت ایام پیش رو از ما میگیره. نه تنها در زمینه کنکور بلکه در هر مرحله ای از زندگی ما نیاز به یک برنامه ریزی قوی داریم تا بتونیم با خیال راحت به تمام فعالیت های روزمره خودمون در ساعت و زمان مقرر برسیم و شرایط خوبی رو رقم بزنیم. شما کنکوری هستید و طبیعتا تجربه کافی برای تنظیم یک برنامه ریزی خوب ندارید. توصیه من به شما این هست که از آزمون و خطا کردن در مهم ترین سال زندگی خودتون تا به این جای کار خودداری کنید و زیر نظر یک مشاور خوب و کاربلد جلو برید و نگرانی رو بابت هر چیزی از خودتون دور کنید.

منابع و آزمون آزمایشی: بعد از اینکه برای خودت برنامه ای اصولی و استاندارد تدارک دیدی باید دست به کار بشی و جلو بری. در این حین برای اجرای هرچه بهتر برنامه در کنار کتاب های درسی به یکسری منابع کمک آموزشی هم احتیاج داری که میتونی با مشورت گرفتن از مشاوری که داری بهترین منابع موجود در بازار رو برای هر یک از درس های خودت مهیا کنی. منابع کمک آموزشی دقیقا مثل شمشیر دولبه ای هست که میتونه برای شما زندگی رو به ارمغان بیاره و یا آینده ای درخشان رو تا مرز نابودی ببره.

در کنار منابع کمک آموزشی، آزمون های آزمایشی به شما فرصت تجربه کردن چندین باره ی شرایط کنکور سراسری رو میده. شما با شرکت در آزمون آزمایشی هر ماه خودت رو در شرایطی مشابه کنکور سراسری میسنجی و هم محتوای علمی خودت رو به چالش میکشی.

ممکن هست شما طبق برنامه ای که داری روز به روز جلو بری و احساس کنی که همه چیز گل و بلبل هست و چه قدر به رشته مورد نظر خودت نزذیک شدی اما در واقعیت دقیقا برعکس این موضوع برای شما اتفاق بیفته. آزمون آزمایشی به وسیله محک زدن سطح علمی شما بهتون نشون میده که کیفیت مطالعه شما در چه سطحی هست و باید چه تغییراتی در روند خودتون ایجاد کنید تا کنکور براتون موفقیت آمیز بشه.

داشتن مشاور کاربلد: مشاور تحصیلی و برنامه ریزی کنکور امر بسیار مهمی است که متاسفانه به دلیل بدقولی ها و کم کاری هایی که برخی از همکاران ما در موسسات مختلف کنکور داشتن داوطلب های کنکور نسبت به داشتن مشاور حس خوبی ندارن که البته حق هم دارن! اما نباید به دلیل برخی از بد رفتاری ها صورت مسئله رو پاک کنیم و به این عقیده استوار باشیم که داشتن مشاور فقط هزینه بی خودی هست و دردی رو از ما دوا نمیکنه و در روند پیشرفت ما تاثیر مثبتی نداره. اگر مشاوری که برای خودتون انتخاب میکنید واقعا کاربلد باشه و پیش از این سابقه این کار رو داشته باشه میتونه به تنهایی شما رو چندین مرحله نسبت به داوطلبی که تنهایی مسیر رو طی میکنه جلو بندازه. مشاور خوب در همه موارد به شما مشورت های درجه یک میده، همیشه با شما در ارتباط هست، برای شما برنامه ریزی متناسب با شرایطی که دارید تنظیم میکنه و میتونه مسکنی برای تمام درد های شما در این مسیر پر پیج و خم باشه.

ایمان به خود: شاید اگر همه موارد بالا رو داشته باشی به نظر خیلی مجهز بیای و یک رقیب سرسخت برای تمام کنکوری ها باشی. اما مطمئن باش اگر تصویر درستی از خودت، اهدافت و عزم و اراده خودت نداشته باشی هیچ چیزی نصیب تو نخواهد شد. این خیلی اهمیت داره که ما خودمون رو در جایگاه بی نظیری ببینیم و برای رسیدن به اون نقطه از زندگی تمام تلاشمون رو انجام بدیم و ایمان و باور قلبی داشته باشیم که برای ما هیچ چیزی نشدنی نیست و هر هدفی قابل دسترس هست.

____________________________________________________________

جهت مشاوره با مجموعه گیلنا مارکت با شماره زیر تماس بگیرید:

09120481432  روی شماره کلیک کنید

____________________________________________________________

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *